Liečba bolesti biodermálnou niťou

Biodermálne nite BIJOU THREAD

Historicky prvé poznatky o aplikácii cudzieho telesa do tela za účelom terapie sú známe a popísané od r. 2000 pred nar. Krista v Egypte.V 10. Storočí n.l. používali v Číne ovčiu vlnu a jej vlákna,ktoré zavádzali do bolestivého miesta.Neskôr sa používala ihla na napichnutie bolestivého miesta.

V 60. rokoch rozmach tejto metody nastal v Číne a Kórei zavedením techniky biodermálnych techník v liečbe bolestí.

 

Technika s pozitívnym efektom je určená pre rôzne druhy ošetrení. Ide o využitie alternatívnej medicíny  pomocou intradermálnych bio nití.

Sú oblasti, kde pomocou tejto metódy získame rýchlešie a lepšie výsledky,ktoré sú založené na dlhodobejšej stimulácii aktívnych bodov a procesov súvisiacich so zavedením cudzieho materiálu.Biodermálne nite aplikujeme čo najbližšie k bolestivým miestam alebo priamo do bolestivých zón ako

sú napríklad rameno , koleno ,lakeť , Achilova šľacha , svaly pozdĺž chrbtice a pod.

Výhodou je že pacient nemusí chodiť na terapiu každý týždeň,ale sedenia sa možu predlžiť až na 1x do mesiaca,prípadne ešte dlhšie.Nevyvolávajú nežiadujúce účinky na cudzorodý materiál,nite sa vstrebú do 180 dní.
Biodermálne nite sú v Južnej Korey klasifikované ako trieda 4,čo je najbezpečnejšia trieda medicínskeho produktu.
 

Popis ošetrenia:


Biodermálna niť sa za zavádza ihlou,ihla sa vytiahne a vlákno zostane uložené v mieste vpichu.Miesto vpichu sa rýchlo hojí.

 

  • Použitie  biodermálnych nití vychádza s poznatkov akupunkturnych bodov,bodov spustenia bolesti.
    Tu sa otvára veľké pole možností ovplyvnenia bolesti zavedením biodermalnych nití do bodu najvýraznejšej bolestivosti. Po zavedení bionití dochádza k zmierneniu bolesti hneď po aplikácií.Výhodou zavedených biodermálnych nití je ich dlhodobé vstrebávanie a tým aj ich trvajúci efekt.Výkon možno opakovať.
    Bionite sú netoxické.
  • športové úrazy
  • chronické bolestivé stavy pohybového aparátu-klby, chrbtica, následky úrazov

KONTRAINDIKÁCIE:

  • tehotenstvo
  • onkologické ochorenie
  • herpes
  • zápal v mieste aplikácie
  • sklon k tvorbe keloidov